Certyfikowany Kurs Trenersko-Coachingowy

Kurs Trenersko - Coachingowy

Kurs Trenersko – Coachingowy, 96 h praktycznych warsztatów

Zdobądź kompetencje Trenera i Coacha.
Autorski Program łączący kompetencje Trenera Biznesu i kompetencje Coachingowe, o
pracowany na bazie:

12 lat doświadczeń trenerskich we współpracy z firmami polskimi i organizacjami międzynarodowymi,

setek godzin sesji coachingowych prowadzonych indywidualnie i zespołowo w formie warsztatów otwartych jak i szkoleń zamkniętych,

systematycznego i ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji Trenera Wiodącego, pod okiem najlepszych Trenerów i Mentorów Międzynarodowych, poprzez uczestniczenie w szkoleniach i Międzynarodowych Akademiach Trenerskich i facilitacjach.

                                                            Dopiero połączenie tych dwóch obszarów kompetencyjnych:

                                                                    Trenera i Coacha,

daje spektakularne efekty w skuteczności pracy zespołów, a także  niepowtarzalną satysfakcję Trenerowi, który posiadając umiejętności  coachingowe, dużo łatwiej i skuteczniej przekazuje swoją wiedzę, ale przede wszystkim towarzyszy swoim uczestnikom w procesie nabywania nowych kompetencji i rozwoju.

Korzyści dla Ciebie:

praktyczna i aktywna forma prowadzenia kursu w oparciu o cykl Kolba, proces grupowy oraz accelerated learning, metody które pozwolą na szybkie i skuteczne zastosowanie zdobytej wiedzy i doświadczenia w Twoim życiu i pracy zawodowej,

poznasz najważniejsze kompetencje trenerskie i coachingowe, dzięki którym podniesiesz swoje kompetencje osobiste i zawodowe,

dowiesz się czym tak naprawdę jest coaching i jak możesz go wykorzystać do własnej pracy zawodowej z klientami, pracownikami i uczestnikami twoich szkoleń,

poznasz praktyczne i sprawdzone metody pracy z klientami i pracownikami w obszarze szkoleń, pracy indywidualnej, grupowej i zespołowej, a także w obszarze zarządzania,

dzięki różnorodności narzędzi, form i sposobów prowadzenia kursu – doświadczysz nowych możliwości, poznasz nowe perspektywy skutecznego podejścia do pojawiających się wyzwań i problemów,

Czego możesz oczekiwać na szkoleniu:

pracy ze swoimi przekonaniami i paradygmatami, po to abyś z pełną odpowiedzialnością, samoświadomością swojego potencjału i pewnością siebie  potrafił/a swobodnie pracować z emocjami innych osób.

pracy indywidualnej, w parach i zespołach, aby cała poznana wiedza została przećwiczona. Tylko doświadczanie pozwala na zmianę perspektywy i wdrażanie nowo nabytej wiedzy już podczas szkolenia.

otrzymasz obszerną wiedzę, będziesz pracować na żywych przykładach z życia, a także poznasz kilkanaście narzędzi trenerskich i coachingowych do pracy z zespołem lub grupą szkoleniową.

nauczysz się pracować na potencjale i silnych stronach jednostki, zespołu czy grupy szkoleniowej, dzięki czemu proces nauki, przekazywania wiedzy lub zarządzania będzie skuteczniejszy i bardziej satysfakcjonujący dla obu stron – Ciebie jako Trenera i Twojej grupy.

Edycje w 2018 r.
I. Kurs składa się z 6 zjazdów, które odbywają się w trybie sobotnio-niedzielnym:
I EDYCJA:
1. Zjazd       7-8 kwietnia
2. Zjazd  21-22 kwietnia
3. Zjazd         19-20 maja
4. Zjazd       2-3 czerwca
5. Zjazd   16-17 czerwca
6. Zjazd   23-24 czerwca – Certyfikacja

 

 
Terminy II EDYCJI znajdziesz w zakładce obok.

Program kursu

Zjazd 1.
„Trening mentalny”
 – praca z paradygmatami i przekonaniami. Analiza własnej postawy w kontekście celów i rezultatów, w pracy indywidualnej i grupowej. Trening interpersonalny poszerzający takie kompetencje jak postawa asertywna, wyrażającej umiejętność wyrażania swoich potrzeb, oczekiwań, przyjmowanie i udzielanie informacji zwrotnej, a także umiejętności pracy z własnymi emocjami oraz emocjami grupy (również tymi trudnymi). Narzędzie oparte o Analizę Transakcyjną E.Bern’a.

Zjazd 2.
„Trener to Lider”
 – metoda podejścia procesowej pracy z grupą.(sobota)

Kim jest lider Trener ? Jaka jest jego rola w organizacji / na sali szkoleniowej? Towarzyszenie ludziom w ich rozwoju i wspieranie na każdym etapie działań. Rola kreatywności, zaangażowania, samoświadomości, powierzanej odpowiedzialności i nastawienia na cel organizacji w kontekście celów indywidualnych.
Podczas tego modułu uczestnicy dowiedzą się jak budować program szkolenia, od zbadania potrzeb szkoleniowych, ankiety,wywiadu, poprzez stworzenie scenariusza zajęć, określenia celów, treści merytorycznych modułów szkoleniowych i zastosowanych metod pracy z grupą, po ewaluację.
Poznanie narzędzi wspierających pracę Trenera na tym etapie.
Kluczowe role lidera i Trenera” kompetencje które trzeba nabyć jako trener oraz te, których należy się oduczyć aby stać się dobrym trenerem. Omówienie kilku podstawowych ról trenera. Trener jako Lider, Coach, Mentor i Strateg.

Zjazd 3.
„Projektowanie i prowadzenie szkoleń biznesowych”
 elementy skutecznych i efektywnych wystąpień i pracy z grupą. Praca nad celami grupy i zespołu.

Podczas tego modułu kursu uczestnicy nauczą się skutecznie i atrakcyjnie przekazywać wiedzę, wzbudzać zainteresowanie tematem, skupiać uwagę audytorium, a także jak radzić sobie z tremą. Warsztat pozwoli nabyć i rozwinąć umiejętności przygotowywania i prowadzenia prezentacji przed grupą, audytorium, zespołem. Elementem warsztatu będą wystąpienia przed kamerą i omówienie ich podczas spotkań indywidualnych z coachem.

Zjazd 4.
„Kim jest coach i jego rola w organizacji”. Coaching umiejętności, efektywności i rozwoju. Podczas tego zjazdu uczestnicy wkroczą w świat coachingu. Ta część poświęcona będzie tematyce coachingu, dostarczeniu uczestnikom fachowej wiedzy z tego obszaru, a przede wszystkim właściwego rozumowania istoty coachingu i stosowania w praktyce zawodowej. Ponadto każdy z uczestników pozna istotę pracy coachingowej z klientem, dlaczego tak ważna jest umiejętność zadawania dobrych otwartych pytań, doświadczy jak można pracować z wykorzystaniem perspektyw, obrazu, metafor, wizualizacji, wartości, szczególnie przydatnych w diagnozowaniu potrzeb klienta i trudnych sytuacjach w pracy coachingowej.

Zarządzanie przez coaching kluczem do nowoczesnego przywództwa – praca na zasobach i potencjale.

Zjazd 5.
„Narzędzia coachingowe i ich zastosowanie” w pracy indywidualnej i grupowej, w zespołach wewnętrznych i grupach szkoleniowych,

 • Coaching w oparciu o model GROW, koło perspektyw, piramidę Dilts’a, koło życia i kompetencji, 
 • praca z metaforą, skalami i dialogiem wewnętrznym,
 • narzędzia: 5C, trójkąt komunikacji i wiele innych,
 • Wartości i przekonania Coacha i Trenera – jak myślę o sobie, jak myślę o innych.
 • Inteligencja Emocjonalna – emocje jako źródło informacji – rozpoznawanie emocji,

Zjazd 6.
Certyfikacja Trenersko – Coachingowa.

Materiały szkoleniowe:

Każdy uczestnik otrzyma:
– podręcznik szkoleniowy,
– materiały dydaktyczne w wersji elektronicznej wraz z prezentacjami wykorzystywanymi podczas szkolenia,
– materiały piśmiennicze i notatnik

Cena kursu: 4.800 zł.

Możliwość płatności w 2 ratach:
I   rata  2.800 zł. płatna do 31.03.2018 r.
II  rata  2.000 zł. płatna do 30.04.2018 r.

 

 

 

Terminy kolejnych edycji i miejsce szkolenia

Terminy kolejnych edycji i miejsce szkolenia

Najbliższa edycja kwiecień-czerwiec:

1. Zjazd         7-8 kwietnia 2018 r.
2. Zjazd      21-22 kwietnia 2018 r.
3. Zjazd         19-20 maja 2018 r.
4. Zjazd         2-3 czerwca 2018 r.
5. Zjazd       16-17 czerwca 2018 r.
6. Zjazd       23-24 czerwca 2018 r. (CERTYFIKACJA)

kurs trenersko-coachingowy

II Edycja, odbędzie się wrzesień-listopad:

1. Zjazd       15-16.09.2018 r.
2. Zjazd      29-30.09.2108 r.
3. Zjazd       13-14.10.2018 r.
4. Zjazd       27-28.10.2018 r.
5. Zjazd       17-18.11.2018 r.
6 Zjazd           1-2.12.2018 r. (CERTYFIKACJA)

 

Trener  prowadzący:

Kamila Karczewska – Właściciel i Trener Wiodący K2 Coaching Szkolenia i Doradztwo, pomysłodawczyni i Trener szkoleń z „zarządzania przez coaching dla Managerów” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Wykładowca i Trener na Studiach Podyplomowych o kierunku „Kierowanie zespołem” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Praktyk, doradca biznesowy, certyfikowany Trener Biznesu i certyfikowany Coach. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w obszarze HR. Doświadczony coach i trener biznesu. Specjalizuje się w life i business coachingu indywidualnym i grupowym. Autorka wielu publikacji i porad eksperckich publikowanych na portalach internetowych i prasie branżowej z obszaru coachingu i zarządzania. Prelegent i mówca podczas wydarzeń rozwojowych.

W swojej pracy zawodowej łączy bogate doświadczenie zawodowe z nieustannym podnoszeniem własnych kompetencji. Absolwentka UE we Wrocławiu oraz kilku kierunków studiów podyplomowych związanych z zarządzaniem, absolwentka rocznej Akademii Trenerów Mentalnych: Leaders are trainers.  Na co dzień współpracuje z firmami o zasięgu międzynarodowym, a także lokalnym. Przeszkoliła pracowników takich organizacji jak: TOYOTA Motor Poland, IBM,3M, Bank Zachodni WBK, Medicover, Nestle, Korbank, i wiele innych.
Realizuje projekty szkoleń zamkniętych na rzecz instytucji publicznych i niepublicznych, a także projekty otwarte.
Podczas 12 letniej pracy trenerskiej przeszkoliła ponad 4.500 osób, mając na koncie ponad 1000 dni szkoleniowych.
Specjalizuje się w obszarze skutecznego przywództwa, zarządzania i budowania zespołów, skutecznej, asertywnej komunikacji, efektywności osobistej i coachingu.
Prywatnie: szczęśliwa mama i żona. Pasjonatka aktywnego wypoczynku, dalekich podróży i sportu, zwłaszcza narciarstwa i tenisa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opinie o moich szkoleniach

Opinie o szkoleniu:

 • Katarzyna Błaut VAZCO.EU „Szkolenie rewelacyjnie! Otwiera oczy i uświadamia jak ważna jest praca nad sobą. Nie spodziewałam się takiego efektu. Idealne podsumowanie i zebranie mojej wiedzy”
 • Danuta Chmielewska, SELENA FM S.A. ” Trener Kamila Karczewska rewelacyjnie reagowała na nasze „wrzutki-komentarze”, sprawnie zarządzała dyskusją, nie odbiegając od celu, skoncentrowana na naszych potrzebach, przytaczała ciekawe przypadki”
 • Łukasz Strączek, Biuro Karier Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu „Sposób prowadzenia szkolenia w jasny i klarowny sposób przekazuję wiedzę, a także idealnie porządkuje już tę posiadaną. Poznałam mnóstwo narzędzi, które będę wykorzystywał.
  Bardzo polecam szkolenia z Kamilą i dziękuję.
 • Kamila Skrzypek, TM BUILDING SYSTEM „Szkolenie SUPER, poruszyło wiele aspektów z życia i pracy. Teraz wiem nad czym pracować aby być skuteczną. Dziękuję.
 • Anna Herbut: „Szkolenie w pełni spełniło moje oczekiwania, jestem bardzo zadowolona. Moje zainteresowanie tematyką zostało pogłębione, znalazłam kilka ciekawych informacji, z których na pewno skorzystam w pracy zawodowej”.
 • Aleksandra Brzezinka PKP Energetyka S.A.: „Bardzo rozwijające szkolenie, ciekawe treści, interesujące przykłady oraz ćwiczenia. Bardzo polecam szkolenie i Kamilę jako Trenera, niezwykle ciepła z ogromem wiedzy osoba”.
 • Ewelina Bielecka, TOYOTA Motor Poland „szkolenie przeprowadzone w sposób bardzo profesjonalny i  ciekawy, odnoszący się do konkretnych przykładów z życia. Po każdym module, mieliśmy szansę przećwiczyć nowo poznaną wiedzę, aby dobrze ją utrwalić. Wspaniała atmosfera, bardzo pozytywna osoba prowadzącej – Kamili Karczewskiej. Z pewnością skorzystam z innych jej szkoleń. Bardzo polecam”.
 • Adrian Wójcik AMAZON „Szkolenie oceniam bardzo wysoko. świetna atmosfera, mnóstwo wiedzy, a ja dzięki Trenerce utwierdziłem się w wyborze swojego zawodu – Coacha. Kamila – bardzo dziękuję za wsparcie.  Polecam szkolenia z K2 Coaching.

Facebook