Blog

Dobry Trener to ktoś, kto…potrafi rozwinąć potencjał innych. A czego ja sama oczekuję od siebie?

by in Bez kategorii 2 października 2019

Jeśli twoja praca sprawia Ci prawdziwą satysfakcję i radość, to jesteś jednym z najszczęśliwszych ludzi.

Pracuję z ludźmi, którzy po wielu latach dochodzą do wniosku, że chcą zmienić zawód, branżę czy formę zatrudnienia, bo zauważają, że to już dawno nie sprawia im radości, nie mają do tego serca i dlatego szukają dla siebie innej, alternatywy. Wspieram takie osoby w ich zmianie, bo sama kilkanaście lat temu tego doświadczyłam.
Wiedziałam, że praca nie może być przykrym obowiązkiem, ale czymś w czym powinniśmy się spełniać i

realizować swoje życiowe wartości.

Pracuję z uczestnikami moich szkoleń od 10 lat, wspierając ich w zdobywaniu nowych kompetencji i rozwijaniu ich potencjału.
Kiedyś usłyszałam, że trener nie ponosi odpowiedzialności za efekt swoich szkoleń.
Ja uważam, że od trenera zależy najwięcej, choć nie wszystko.

✅ Dobry trener to taki, który potrafi zainspirować i zmotywować do nowych, innych, lepszych działań, najlepiej na własnym przykładzie.
✅Dobry trener to taki, który tworząc atmosferę bezpieczeństwa i ciekawości, nie musi prosić się o ochotników do ćwiczeń, bo sami chętnie się wyłaniają. Wyciąganie ich na siłę tworzy tylko niechęć i opór do trenera i samego szkolenia.
✅Dobry trener to taki, który szanuje zdanie i postawę swoich uczestników. Jeśli ludzie pracują w sympatycznej, przyjaznej i bezpiecznej atmosferze, będą mieli odwagę, chęć i gotowość doświadczać i próbować. Robienie czegoś na siłę wg mnie jest bezcelowe i przynosi odwrotny efekt do zamierzonego.
✅I na koniec dobry trener, to taki, który w miarę możliwości daje więcej, niż się od niego oczekuje.
Pyta kilka dni po szkoleniu, o efekt wdrażanych działań swoich uczestników, nawet jeśli nie ma tego zakontraktowanego w umowie.
Dla mnie to jest wyznacznikiem między innymi zaangażowania w swoją pracę i prawdziwego zainteresowania skutecznością w działaniu uczestników. Z reguły otrzymuję odpowiedź połączoną z ogromnym i miłym zaskoczeniem😉
O to chodzi, by dać coś więcej, coś od siebie, nie dlatego, że ktoś Ci za to płaci albo tego oczekuje, ale dlatego, że zależy Ci na innych i na tym, co osiągają😊
Tak postrzegam zawód trenera i moją pasję jednocześnie😊
.
#trenerembyć #zawódtrenera #trener

kurs trenersko – coachingowy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *