Blog

Lider – dzięki pokorze uczy się najwięcej

by in Bez kategorii 25 stycznia 2019

Drobna blondynka w ciemnoszarej garsonce przywitała mnie uśmiechem, zapraszając do swojego gabinetu. Było dość wcześnie, firma do której przyjechałam dopiero budziła się do pracy. Zewsząd dobiegał aromat parzonej kawy. Pani dyrektor poczęstowała mnie filiżanką I zaczęłyśmy rozmawiać.
O jej sytuacji, o stanowisku (dopiero objętym) o pracownikach, o relacjach z zarządem I naszej współpracy w tym kontekście. Rozmowa trwała dość długo, bo od razu rozumiałyśmy się bardzo dobrze. Z jej strony dało wyczuć się jednak lekki niepokój o to co jest teraz I co przyniesie przyszłość.

To był początek września.

W lutym kończymy proces.
A dziś? Kiedy zaczynamy podsumowania:
👉Kasia (imię zostało zmienione) wita mnie sponanicznym uśmiechem, ubrana w piękne sukienki o żywych barwach.
👉Jest pełna energii co widać nawet w tym, jak się porusza.
👉Dziś bardziej świadomie zarządza swoimi ludźmi. Słucha ich uważnie I pyta o ich zdanie, okazując w ten sposób, że ich opinia się dla niej liczy.
👉Wprowadziła jasne zasady współdziałania I za kaźdym razem uzasadnia I wskazuje powód planowanych działań czy celów.
👉Wprowadza politykę otwartości, szczerości I zaufania. Chociaż to długi proces został już rozpoczęty I pierwsze pozytywne efekty juź są.

😊Kasia się uśmiecha, czuje się szanowana przez swoich szefów i ma prawdziwy autorytet wśród współpracowników.
Moja praca dobiega końca😊

Dla mnie to ogromna przyjemność pracować z ludźmi, którzy nie udają, że wiedzą wszystko, ale mają odwagę pytać, mówić o swoich potknięciach po to, by wyciągać wnioski I stawać się lepszymi liderami, szefami, współpracownikami.
Kasia dostrzega dziś sens w swojej pracy, nie ma już tylu obaw, a każdą z nich traktuje jak wyzwanie, dzięki któremu znów może nauczyć się czegoś o sobie. Jako o liderze i jako człowieku.

Uczy też I rozwija swoich ludzi, sama dając im najlepszy przykład. Jest prawdziwa I spójna w tym co robi. Nabrała ogromnej pewności siebie, zachowując pokorę, by uczyć się i iść dalej.

Wykonała ogromną pracę💪, a ja jestem szczęśliwa mogąc to obserwować I usłyszeć już teraz:

-„Wiesz, nikt nigdy nie zadał mi tylu pytań I nigdy nie znalazłam dzięki temu tylu odpowiedzi. Dziękuję”.😍

Moja satysfakcja I emocje poszybowały chyba na najwyższy poziom😊

Jestem szczęśliwa, bo kiedyś zmieniłam bieg swojego życia I dziś wspieram innych by przekonali się, jak wiele mogą zmienić w swoim😍

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *